Agencje naprawy historii kredytowej – co mogą, a co nie?

Zanim będzie się miało do czynienia z jakąkolwiek agencją naprawy kredytowej trzeba zdawać sobie sprawę z tego, co mogą, a czego nie może zrobić.

Na początek, warto wiedzieć że korzystając z usług renomowanych agencji kredytowej naprawy można zaoszczędzić czas i kłopotów związanych z naprawą raportu kredytowego z powodu błędów które zdołały obniżyć zdolność kredytową. Najlepsze agencje usiądą z wami i dokonają weryfikacji wszystkich dokładnych informacji przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Jednak z pomocą agencji kredytowej naprawy nie można usunąć wszelkich negatywnych informacji w raporcie kredytowym, niezależnie od wszelkich roszczeń, które mogą mieć miejsce. Agencje, które świadomie kwestionują dokładne informacje negatywne to na które można po prostu tracić czas. Poprzez ustawodawstwa wierzyciele mają 30 dni w celu zbadania wszelkich roszczeń dla ustalenia, czy dane informacje są prawidłowe. Negatywne informacje mogą zostać tymczasowo usunięte z raportu kredytowego, ale powrócą jeśli zostaną zweryfikowane jako prawdziwe w każdym momencie, nawet po 30 dniach. W międzyczasie, agencja naprawy kredytu może wydrukować Ci kopię „zaktualizowanego”raportu kredytowego bez negatywnej informacji. Oszukuje cię, bo taką samą nagonkę możesz znaleźć w raporcie nawet wiele miesięcy później.

Jeśli Twoja ocena kredytowa jest dość niska niektóre z agencji naprawy kredytowej proponują stworzenie zupełnie nowej historii kredytowej. W miejsce twojego numeru ubezpieczenia społecznego, agencja może próbować zabezpieczyć numer identyfikacyjny twojego pracodawcy. Jest to przede wszystkim stworzenie nowej tożsamości dla Ciebie, które można użyć, które ma ci pomóc zacząć od nowa z nową historii kredytowej. Jest to również przestępstwo. Jeśli oszukańczy proces wyjdzie na jaw będziesz ponosić pełną odpowiedzialność za swoje działania – także karną.

Wiele agencji kredytowej naprawy może nakładać wysokie opłaty za swoje usługi, niezależnie od tego, czy ich usługi rzeczywiście ci coś pomogły. Trzeba być świadomym wszystkich opłat i potencjalnych kosztów przed zatwierdzeniem umowy. Prawnie, agencje muszą stwierdzić na piśmie, jakie koszty wyznaczają za swoje usługi.

Oddziały te również nie mogą legalnie dokonywać żadnych obietnic ani gwarancji, wszystko musi być w formie pisemnej. W razie wątpliwości co do tego, co ta agencja twierdz na temat tego co może zrobić, skontaktuj się z odpowiednimi instytucjami aby zobaczyć, czy są jakieś skargi wniesione przeciwko agencji. Jeśli nie ma żadnych skarg – możesz spotkać się z przedstawicielem biura, z którym chcesz robić interesy i upewnij się, że nie składa ci obietnic, które mają się nijak do rzeczywistości.

Uzbrojony w wiedzę o tym, co agencja kredytowej naprawy może i nie może zrobić, powinieneś być w stanie znaleźć agencję, która spełni Twoje potrzeby i pomóc naprawić twój raport kredytowy z minimum starty twojego czasu i wysiłku.

Powiązane wpisy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.