Auto kredyt: poznaj 5 działań, które trzeba zrobić przed aplikacją.

Szukasz nowego lub używanego samochodu? Jeśli planujesz sfinansować ten zakup, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak uzyskać najlepszą możliwą stopę pożyczki samochodowej. W końcu stopa kredytu samochodowego ma bezpośredni wpływ na miesięczne płatności i ile pieniędzy wydasz na odsetki.

Wskazówki, jak uzyskać najlepszą stopę pożyczki w auto kredycie

Na szczęście istnieje kilka wypróbowanych i prawdziwych wskazówek, jak uzyskać najniższe stawki kredytu samochodowego. Oto kilka sposobów na obniżenie stawki.

Zadbaj o swój kredyt!

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa ocena kredytowa, tym niższa będzie Twoja stopa procentowa. Oto kilka działań, które możesz podjąć, aby uzyskać lepszą formę kredytu przed zaciągnięciem kredytu samochodowego:

  • Sprawdź raport kredytowy. Poszukaj błędów i skontaktuj się z agencją kredytową w sprawie wszelkich błędów.
  • Płać rachunki na czas. Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem, rozważ skonfigurowanie automatycznych płatności dla minimalnej miesięcznej kwoty – zawsze możesz dokonać dodatkowej miesięcznej płatności, jeśli czujesz że możesz sobie na to pozwolić.
  • Postaraj się spłacić dług. Wykorzystanie kredytu lub saldo karty kredytowej w porównaniu do limitu kredytowego stanowi dużą część wyniku kredytowego. Ogólna zasada polega na utrzymywaniu wskaźnika wykorzystania kredytu poniżej 30 procent.

Poznaj różnicę między RRSO a stopą procentową

Oprocentowanie kredytu samochodowego to koszt pożyczki wyrażony jako procent roczny (np. 3 procent rocznie). Za pomocą kalkulatora odsetek od kredytu można łatwo obliczyć, w jaki sposób prosta stopa procentowa może wpłynąć na miesięczne płatności i całkowity koszt odsetek.

Z drugiej strony APR nie jest tak proste. Odzwierciedla roczną stopę procentową plus niektóre opłaty pobierane przez pożyczkodawcę, więc jest to pełniejszy obraz kosztów pożyczki. Z tego powodu, a ponieważ RRSO często może być wyższa niż zwykła stopa procentowa, najlepiej jest stosować RRSO przy porównywaniu oprocentowania pożyczek samochodowych.

Dokładnie sprawdź opcje finansowania dealera

Przedstawicielstwo handlowe może być świetnym miejscem na zakup samochodu, ale zazwyczaj nie jest to najlepsze miejsce na uzyskanie kredytu samochodowego. Dealerzy samochodowi często zaznaczają stopę procentową, pobierając aż o 3% więcej niż APR, do której mógłbyś się zakwalifikować u innego kredytodawcy. Odrabiaj pracę domową, porównując stawki w bankach, kasach kredytowych i pożyczkodawcach internetowych, a następnie uzyskaj wstępne zatwierdzenie i staw się u dealera z listem warunkowym w ręku.

Wpłać zaliczkę

Kupno samochodu zwykle nie wymaga zaliczki, ale wpłacenie zaliczki może być dobrym pomysłem. Jedną z podstawowych zasad jest obniżenie o 10 procent używanych samochodów i o 20 procent nowych samochodów, ale idealna zaliczka to taka, na którą możesz sobie pozwolić. Zasadniczo większa zaliczka może obniżyć oprocentowanie. Jako bonus, wyższa zaliczka przekłada się na niższy całkowity koszt odsetek, ponieważ zmniejszyłeś kwotę, którą musisz pożyczyć. Jeśli nie masz jeszcze zaoszczędzonej zaliczki, być może warto to zrobić przed zakupem nowego samochodu.

Poznaj swoje opcje refinansowania

Jeśli już zaciągnąłeś pożyczkę, ale nie uzyskałeś najlepszego oprocentowania kredytu samochodowego, nie rozpaczaj – stawka, którą otrzymałeś po zaciągnięciu pożyczki, może nie być opcją, przy której musisz zostać na zawsze. Wystarczy się trochę w temacie rozeznać i skorzystać z możliwości, które czekają właśnie do Twojej dyspozycji,

Powiązane wpisy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.