Dobry kredyt hipoteczny to obecnie jeden z częściej poszukiwanych na rynku produktów bankowych. Daje on możliwość szybszego nabycia własnego mieszkania, co szczególnie dla młodych ludzi jest dość istotne. Wynajmując mieszkanie bardzo często płacą za wynajem więcej, niż wynosiłaby wysokość raty kredytu bez żadnej pewności co do swojej przyszłości.

Jaki powinien być kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny powinien zdaniem starających się o niego przystępny pod względem kosztów. Ze względu na fakt, iż umowę na taki rodzaj kredytu zawiera się na wiele lat nawet niewielkie różnice pomiędzy oprocentowaniem oferowanym przez poszczególne banki może znacząco zmniejszyć lub zwiększyć kwotę całości do spłaty. Dlatego też osoby które są zainteresowane kredytem zazwyczaj porównują ze sobą wiele ofert, aby wybrać te najkorzystniejsze dla siebie. Wiele osób korzysta z usług doradców kredytowych, którzy doskonale znają aktualne oferty banków i potrafią dopasować je do oczekiwań i przede wszystkim możliwości finansowych klientów.

Warunki kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne charakteryzują się dość wysokimi kwotami, jakie mogą uzyskać zainteresowani. Zaliczane są do kredytów tak zwanych celowych, gdyż przeznaczone są na zakup wskazanych nieruchomości. To, ile kredytu klient może uzyskać zależy przede wszystkim od jego zdolności kredytowej ale często także od wartości nieruchomości, którą planuje zakupić. Zazwyczaj więc starając się o kredyt hipoteczny klienci muszą przedstawić stosowne dokumenty, potwierdzające kwotę niezbędną do jej zakupu. Ponadto niektóre banki wymagają od klientów posiadania tak zwanego wkładu własnego, czyli określonej najczęściej procentowo kwoty potrzebnej na zakup nieruchomości. Ze względu na wysokie kwoty jak również długi czas spłaty oprocentowanie kredytów hipotecznych w porównaniu na przykład z kredytami gotówkowymi jest niskie, wynosi zazwyczaj maksymalnie kilka procent. Rosnąca konkurencja, jak chodzi o rynek produktów bankowych powoduje, że oferują one coraz więcej możliwości dla zainteresowanych klientów. Niektóre w zależności od sumy kredytu umożliwiają na przykład negocjacje dotyczące wysokości oprocentowania czy na przykład wysokości prowizji. Szczególnie właśnie prowizja jest tym elementem który klienci negocjują z bankami, gdyż jej wysokości uzależniona jest od kwoty kredytu i często niewielka zmiana może przynosić spore oszczędności.

Jak znaleźć dobre oferty kredytów hipotecznych

Wyszukanie dobrych ofert kredytów hipotecznych nie jest dzisiaj żadnym problemem. Obecnie z pomocą przychodzi bardzo wiele narzędzi, dostępnych w Internecie jak na przykład wyszukiwarki kredytów. Pozwalają one w ciągu kilku chwil zapoznać się z wieloma ofertami w jednym miejscu, co znacznie skraca czas potrzebny na ich wyszukanie. Często także klienci poszukując kredytów hipotecznych sprawdzają najpierw te banki, które polecają im znajomi czy członkowie rodziny, którzy sami są w trakcie spłacania takich kredytów.

Powiązane wpisy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.