Kredyt samochodowy czy gotówkowy – na co się zdecydować?

Decydując się na kupno auta nie zawsze robimy to za gotówkę. W takiej sytuacji bardzo często zastanawiamy się nad kredytem samochodowym bądź też kredytem gotówkowym. Zarówno jedna jak i druga możliwość pozwala nam na sfinansowanie kupna auta. Najpopularniejsze wydawałyby się kredyty samochodowe jednak alternatywną możliwością sfinansowania kosztów zakupu pojazdu mechanicznego względem kredytu samochodowego może być także kredyt gotówkowy. Ten rodzaj kredytu znajduje się w zasadzie w ofercie każdego banku w Polsce jest to podstawowy produkt kredytowy, który do zaciągnięcia nie wymaga od kredytobiorcy ustanowienia zabezpieczeń spłaty, cała procedura jest bardzo prosta, jedna kredyt nieco droższy w stosunku do kredytu samochodowego.

Cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego jest to, że nie trzeba w jego przypadku ujawniać przed bankiem celu kredytowania z pożyczonymi pieniędzmi możemy zrobić wszystko co tylko chcemy. Jeżeli chodzi o kredyty samochodowe niestety taki wymóg jest konieczny, musimy dokładnie sprecyzować cel na jaki zostaną przeznaczone nasze pieniądze.. A zatem jeżeli najpierw chcemy zapewnić sobie sfinansowanie inwestycji we własny pojazd, a dopiero później go szukać, najlepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy.

W sytuacji kiedy chcemy kupić auto na kredyt najczęściej zastanawiamy się który kredyt wybrać i które rozwiązanie będzie dla ans najlepsze, kredyt samochodowy czy też kredyt gotówkowy. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań i możliwości niemniej jednak zarówno za jeden jak i drugi kredyt możemy kupić swoje wymarzone auto. Jednak odpowiedź w tym zakresie nigdy nie jest jednoznaczna.

Jeżeli zależy nam na tym aby kredyt był najtańszy zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć tani kredyt samochodowy, który wiąże się z poniesieniem przez klienta niższych kosztów niż ma to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego. Wynika to z tego, że banki, udzielając kredytu samochodowego, mają szereg różnych zabezpieczeń na wypadek braku spłaty, a głównym zabezpieczeniem kredytu jest kupiony przez nas pojazd który tak naprawdę staje się naszą własnością dopiero po spłacie zadłużenia. Takim zabezpieczeniem jest najczęściej zastaw rejestrowy, przywłaszczenie na zabezpieczenie i cesja z polisy AC.

Powiązane wpisy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.